عوامل اثرگذار بر بازار مسکن

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

اگر هرگونه سوال و یا اشکالی در رابطه با این زمینه و یا هر زمینه تحصیلی
مانند: مدرسه ، دانشگاه ، کنکور ، ارشد ، دکتری ، نظام وظیفه و... دارید ؛

...کافیست با ما تماس بگیرید

شماره تماس از خط ثابت 02170705003

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیلبه گزارش آهن پرايس در اخبار بازارمسکن، فردين يزداني کارشناس اقتصاد مسکن در رابطه با اثرگذاري بازارهاي موازي با مسکن بيان کرد: بازگشت تحريم ها از طريق بازار ارز بر بازار مسکن نيز اثرگذار است. در اصل بازار ارز تغيير و تحولات را پشت سر گذاشته و از طريق آن بازار مسکن هم متأثر شده است؛ البته تحريم ها بر بازارمسکن بطور مستقيم اثري ندارد چون اين بازار وابسته به واردات نيست مگر آن که اين تحريم ها به تدريج موجب گراني ارز شود و مسکن نيز از اين افزايش قيمت اثر بگيرد. از اين رو اگر ثبات در بازار ارز حاکم باشد گراني مسکن غيرمعقول و دور از ذهن است.
يزداني در ادامه تصريح کرد: تحريم ها بطور مستقيم بر مسکن اثر نمي گذارد اما من معتقد هستم که شرايط اقتصادي مشکلات زيادي را بر بازار مسکن تحميل مي کند. مهم ترين موضوع در قفل شدن بازار مسکن مسئله اشتغال است! در شرايط فعلي که اقتصاد کشور با مشکل مواجه است، اشتغال به اندازه کافي ايجاد نمي شود؛ به همين دليل متقاضيان بخصوص آنهايي که خانه اولي بشمار مي روند ترجيح مي دهند که وارد اين بازار نشوند.
وي افزود: وقتي کل اقتصاد کشور دچار مشکل مي شود بر مشکلات بازار مسکن هم افزوده مي شود بنابراين تحريم ها از آن بابت بر بازار مسکن تأثير مي گذارند که نا تواني دولت موجب کمبود اشتغال مي شود و تحريم نيز اين کمبود را تشديد مي کند. زماني که دلار از 3500 تومان به 7000 تومان جهش مي کند، مردم دچار ترديد شده و ترجيح مي دهند به جاي پول نقد طلا و ارز داشته باشند. اين موضوع موجب مي شود که بازاري مانند بازار مسکن دارايي خود را از دست بدهد و تحت فشار از سوي اشتغال و رجحان نقدينگي قرار گيرد در نتيجه بازار ارز و طلا تأثير مستقيم بر بازار مسکن و بازارهاي مرتبط با آن از جملهبازار آهن آلات مي گذارد.
براي اطلاع از قيمت روز آهن آلات در کانال تلگرام آهن پرايس عضو شويد


ãäÈÚ

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها