آيا افزايش قيمت مسکن ادامه دارد ؟

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

اگر هرگونه سوال و یا اشکالی در رابطه با این زمینه و یا هر زمینه تحصیلی
مانند: مدرسه ، دانشگاه ، کنکور ، ارشد ، دکتری ، نظام وظیفه و... دارید ؛

...کافیست با ما تماس بگیرید

شماره تماس از خط ثابت 02170705003

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیلبه گزارش آهن پرايس در تحليل بازار مسکن؛ پيش بيني هاي صورت گرفته در خصوص آينده  بازار مسکن حاکي از آن است که اين روند مثبت همچنان ادامه دار خواهد بود. نيمه ي دوم امسال شاهد افزايش سرعت رشد معاملات بوديم که به طبع با افزايش قيمت مسکن همراه بوده است. البته در دو ماه دي و بهمن معاملات با کاهش نسبي رو به رو شد اما قيمت همچنان به روند صعودي خود ادامه داد.
اما در اسفند ماه شرايط قدري متفاوت پيش مي رود. التهاب بازار ارز و رسيدن قيمت دلار به 4800 تومان موجب شد تا سرمايه گذاران بازار مسکن به سمت بازار ارز سوق پيدا کنند به همين دليل معاملات افت کرد. پيش بيني هاي  مطرح شده از سوي کارشناسان اين است که تورم بازار ارز در بلند مدت تأثير خود را در بخش مسکن نشان مي دهد. از اين سو اين سوأل مطرح مي شود که آيا افزايش قيمت مسکن ادامه دار خواهد بود؟
جهش قيمت در سال 97 با توجه به خانه هاي خالي از سکنه، غير معقول به نظر مي رسد. با اين وجود طي چند سال اخيرساخت و ساز مسکن افت چشمگيري داشته است و پيش بيني مي شود که سال آينده با کمبود واحدهاي متراژ پايين روبه رو باشيم. افزايش ناگهاني قيمت در بهمن ماه به دليل رکود مداوم طي سال هاي متوالي و کاهش رفتارهاي سفته بازانه بوده است به همين دليل اين پرش قيمتي در سال آينده ادامه دار نيست.
از سوي ديگر در صورتي که سرمايه گذاران بخش مسکن به نياز اصلي متقاضيان توجه نکنند، بازار مسکن دچار التهاب مي شود و اين در صورتي است که هنوز هم در بازار مسکن واحدهاي تجاري و لوکس داراي حباب قيمتي است. اما با وجود اين مسائل، تحليل هاي صورت گرفته بر روي اخبار بازار مسکن طي اين روزها نشان دهنده ي آن است که شوک قيمتي در سال آينده ممکن نيست زيرا با فروکش التهابات ارزي سرمايه وارد اين بازار مي شود و دوباره شاهد افزايش حجم معاملات خواهيم بود.


براي اطلاع از قيمت روز آهن آلات در کانال تلگرام آهن پرايس عضو شويد


ãäÈÚ

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها

اگر هرگونه سوال و یا اشکالی در رابطه با این زمینه و یا هر زمینه تحصیلی
مانند: مدرسه ، دانشگاه ، کنکور ، ارشد ، دکتری ، نظام وظیفه و... دارید ؛

...کافیست با ما تماس بگیرید

شماره تماس از خط ثابت 9099071613

شماره تماس دوم از خط ثابت 02170705003

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل