نگاهي به نرخ سنگ آهن در بازار جهاني

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

اگر هرگونه سوال و یا اشکالی در رابطه با این زمینه و یا هر زمینه تحصیلی
مانند: مدرسه ، دانشگاه ، کنکور ، ارشد ، دکتری ، نظام وظیفه و... دارید ؛

...کافیست با ما تماس بگیرید

شماره تماس از خط ثابت 02170705003

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیلبه گزارش آهن پرايس در تحليل بازار آهن ؛ پيش‌بيني‌ها در ماه‌هاي گذشته روي رشد قيمت سنگ آهن در اواخر سال ميلادي تاکيد داشت و کارشناسان اين افزايش قيمت را با توجه به شواهد از قبل خبرداده بودند. يکي از مهم‌ ترين دلايلي که باعث اين پيش بيني افزايشي براي قيمت شده را بايد سياست‌هاي کلان چين در حوزه سنگ‌آهن دانست.
سياست‌هايي که در حال حاضر با موضوع آلودگي‌هاي زيست محيطي ارتباطي محکم برقرار کرده است. موضع چين در حال حاضر در قبال سنگ‌آهن با کاهش ظرفيت‌هاي توليد اين ماده اوليه در کارخانه‌هاي کوچک و قديمي همراه شده، کاهش ظرفيت‌هايي که سيگنال‌هاي کاهش عرضه را به بازار مخابره کرده و در نهايت باعث روند افزايشي اين ماده اوليه شده است.
برخي کارشناسان بين‌المللي معتقدند در سال آينده ميلادي که کمتر از 2 هفته به آغاز آن مانده است، نرخ سنگ آهن در بازار جهاني کاهش خواهد يافت. اين اتفاق برآمده از افزايش عرضه در بازار جهاني است. افزايشي که به راه‌اندازي يک معدن جديد در برزيل و علاوه بر آن کاهش توليد فولاد در چين مربوط مي‌شود.
در همين حال موجودي سنگ آهن همچنان در حال رشد است و اين رشد موجودي از معدن عظيمي که شرکت واله در برزيل ساخته، سرچشمه مي‌گيرد. همچنين بنابر پيش‌بيني‌هاي وزارت صنعت، نوآوري و علوم استراليا ، توليد سنگ آهن اين کشور نيز از 841 ميليون تن در امسال به 830 ميليون تن در سال 2018 ميلادي و 820 ميليون تن در سال 2019 کاهش خواهد يافت. در اين ميان نگاهي به بازار داخلي انداختيم . سهم صادرات ايران به بازار جهاني، سال به سال رو به کاهش است. اين کاهش به خاطر رقبايي همچون چين و استراليا است که سهم گسترده اي در بازار را به خود اختصاص داده اند. 


براي اطلاع از قيمت روز آهن آلات در کانال تلگرام آهن پرايس عضو شويد.


ãäÈÚ

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها

اگر هرگونه سوال و یا اشکالی در رابطه با این زمینه و یا هر زمینه تحصیلی
مانند: مدرسه ، دانشگاه ، کنکور ، ارشد ، دکتری ، نظام وظیفه و... دارید ؛

...کافیست با ما تماس بگیرید

شماره تماس از خط ثابت 9099071613

شماره تماس دوم از خط ثابت 02170705003

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل