علل گرانـي 70 درصدي فولاد

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

اگر هرگونه سوال و یا اشکالی در رابطه با این زمینه و یا هر زمینه تحصیلی
مانند: مدرسه ، دانشگاه ، کنکور ، ارشد ، دکتری ، نظام وظیفه و... دارید ؛

...کافیست با ما تماس بگیرید

شماره تماس از خط ثابت 02170705003

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیلبه گزارش آهن پرايس در تحليل بازار فولاد ؛ در چند ماه اخير با افزايش 70 درصدي قيمت فولاد در ايران رو به رو بوده ايم و اين صنعت همچنان در مدار صعود قرار دارد. دلايلي براي اين افزايش قيمت وجود دارد . علت اول، سياست هاي چين در توليد فولاد با کيفيت و کاهش حجم توليد اين کشور در کنار افزايش تقاضاي فولاد در سراسر جهان بود. اين مساله باعث شد که تقاضاي مواد اوليه نيز روند صعودي به خود بگيرد. بنابراين شاهد ميزان تاثيرگذاري فعاليت فولادي چين در تعيين قيمت جهاني هستيم.
اين کشور تقريبا 50 درصد از فولاد جهان را توليد مي کند بنابراين حجم چشم گيري از بازار در اختيار اين کشور بوده و قطعا هرگونه سياستگذاري در اين کشور تاثير قابل توجهي در بازار بين المللي داشته است. البته لازم به يادآوري است که حجم بالاي توليد فولاد در اين کشور، عاملي بود براي کاهش قيمت جهاني تا جايي که حتي برخي توليدکنندگان در ديگر نقاط جهان قابليت رقابتي نداشتند و يک به يک از صحنه خارج شدند.
اين درحالي است که سياست هاي توليدي چين از سال گذشته کمي متفاوت شده است، به اين دليل که چين سعي کرده با وضع قوانين جديد ميزان توليد فولاد بي کيفيت اين کشور را کاهش دهد و به جاي آن فولاد با استانداردهاي بالا توليد کند. به اين ترتيب، طبق برنامه اي که تعيين کردند، 150 ميليون تن از ميزان توليد فولاد چين کاهش خواهد يافت . به اين ترتيب، حجم قابل توجهي از توليد فولاد  يکباره کاهش يافت و روند افزايشي قيمت آغاز شد.


با توجه به رکود بخش مسکن و کمبود بودجه عمراني ، محصولات طويل فولادي مثل ميلگرد ، تيرآهن تقاضاي کمتري دارند و بازار اشباع شده است درحالي که به دليل تقاضاي بالاي انواع ورق فولادي در صنايع توليد کالاهاي مصرفي مثل لوازم خانگي و خودرو ، شاهد تاثيرپذيري بالا در افزايش قيمت فولاد هستيم.


براي اطلاع از قيمت روز آهن آلات در کانال تلگرام آهن پرايس عضو شويد.


 


ãäÈÚ

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها

اگر هرگونه سوال و یا اشکالی در رابطه با این زمینه و یا هر زمینه تحصیلی
مانند: مدرسه ، دانشگاه ، کنکور ، ارشد ، دکتری ، نظام وظیفه و... دارید ؛

...کافیست با ما تماس بگیرید

شماره تماس از خط ثابت 9099071613

شماره تماس دوم از خط ثابت 02170705003

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل